Körös Klub
Közhasznúsági Jelentés
(a 2004. évi mérlegbeszámoló melléklete)
Egyesületünk alapszabályában megfogalmazott célja, hogy elősegítse a hosszútávú természetvédelem fejlesztését, a biodiverzitást, a fajmentést, az in-situ és ex-situ védelmet, és hogy a természetjárás útján elősegítse az egészséges életmód kialakítását, elterjesztését és az ezekhez szükséges feltételek biztosítását.
Tevékenységünk jellegéből adódóan a fenti célok megvalósítása érdekében végzett munkánk és szolgáltatásaink az egész társadalom hasznára van.
Egyesületünk feladatait öt megyei szakági bizottság (természetvédelmi, oktatási, gyalogos, kerékpáros, táborozási), valamint a Természetvédelmi Szolgálat működtetésével látja el.
Egyesületünk 1986-ban alakult, és 1998 január 1.-től kiemelkedően közhasznú.
Egyesületünk 2004.évi
Közhasznúsági tevékenység bevétele: 4576 e Ft
Közhasznúsági tevékenység kiadása: 5137 e Ft
eredmény: -561 e Ft
2004. év bevételeinek megoszlása:
Közhasznúsági tevékenység bevétele 1022 e Ft
Közhasznú célú működésre támogatás 3554 e Ft
Bevételek összesen: 4576 e Ft
2004. év kiadásainak megoszlása
Alaptevékenység kiadásai: 2598 e Ft
Működési kiadások: 2057 e Ft
Bér és bérjellegű kiadások: 482 e Ft
Kiadások összesen: 5137 e Ft
2004. évi támogatások megoszlása:
Normatív támogatás: 0 e Ft
Pályázaton elnyert támogatás: 3011 e Ft
Képviselői támogatás 175 e Ft
Személyi jövedelemadó 1% 197 e Ft
Tagdíj 67 e Ft
Kamat 4 e Ft
Támogatások összesen: 3554 e Ft
A támogatásoknak köszönhetően:
- Tovább folytattuk a természetvédelmi területek felújítását az onnan mentett fajokkal, a Szarvasi Anna-ligetben, a Bélmegyeri erdőspusztán, az Apáti úton és Mályvádon.
- A Kígyóspusztai Tájvédelmi körzetben és a Gerla-Marói, a Sebes-foki erdőben tovább folytattuk a botanikai, rovartani, zoológiai kutatásokat és állapotfelméréseket
- Tovább folytattuk a Bélmegyeri erdőspuszta botanikai és zoológiai kutatásait.
- Megkezdtük kialakítani a Természeti Emlékparkban az ősi tájra jellemző fő élőhely típusokat, mely a tevékenységünk meghatározó fő alapja.
- A Természeti Emlékparkban az időszerű ápolási és kezelési munkákat a szakmai követelményeknek megfelelően végeztük el.
- Általunk nevelt ingyenes csemetejuttatással telepítettünk természetközeli erdőrészeket az ifjúsággal és a lakossággal Okányban, Dévaványán, és Újkígyóson.
- Júniusban és augusztusban természetvédelmi természetismereti és természetjáró tábort szerveztünk és rendeztünk Gyopárosfürdőn és Pósteleken összesen 162 fő részvételével.
- Madarak és Fák Napját tartottunk Pósteleken a Kastélyparkban és a Természeti Emlékparkban.
- Megindítottuk honlapunkat, mely megtekinthető a www.korosklub.zpok.hu címen
- Évközben 187 érdeklődőt vezettünk végig a Természeti Emlékparkban és mutattuk meg az ott folyó munkát, számtalan érdeklődőnek adtunk különböző tanácsot
- Továbbra is közreműködtünk a Magyar Flóratérképezési és a MÉTA programban
- A KMNP-i együttműködés alapján résztvettünk a fajvédelmi és diverzitási programban.
- Működtettük Pósteleki házunkat a Természeti Emlékpark munkáinak ellátására, a táborokra, a természetjárásra és a kutatásokhoz.
- Egyesületünk tagja a Magyar Természetbarát Szövetségnek, a Magyar Természetvédők Szövetségének és a Dél-Alföldi Regionális Természetbarát Szövetségnek
Továbbra is szoros kapcsolatokat tartunk fenn és együttműködünk, a Körös-Maros Nemzeti Parkkal, a Körös vidéki Környezetvédelmi Felügyelőséggel, a Munkácsy Mihály Múzeum Természettudományi Osztályával, egyetemekkel, önkormányzatokkal.
Az Egyesület tisztségviselői - egyesületünktől - semmilyen juttatásban nem részesültek.
Békéscsaba, 2005. április 28.
Az Egyesület Közgyűlése KJ 7. számú határozatával jóváhagyta. |