A szakosztályok
A természetjáró szakosztályok megszervezését az adott gyár szakszervezete támogatta. Minden munkahelyen próbáltak ilyet alakítani. Esetenként anyagi támogatás segítette már a csoport működését is.
A természetjáró szakosztályok működését a szakszervezetek és vagy az üzemvezetés később is rendszeresen segítették, például hozzájárultak a természetjáró programok utiköltségéhez.
A nagyobb szakosztályok a hegyvidéki részeken turistaházat üzemeltettek. Jelen sorok írója a Zemplémben táborozott ilyen szálláshelyen a '90-es évek elején.
A természetjáró mozgalom megerősödésével, a természetjáró szakosztályok indította projektekehez rendszeresen megnyerték a tagok az üzemvezetést, esetenként az igazgató is felvállalta egy-egy részfeladat támogatását, például az egykori Vidra-tanya kapcsán. Volt példa gyártási segítségre, a dolgozók munkaidőben történő önkéntes munkavégzésére, sok-sok kisebb-nagyobb szívességre.
A Vidra-tanya felújításán természetjáró kőművesek, lakatosok, asztalosok, munkás természetjárók dolgoztak (Forgácsoló, Szőnyegszövő).
A Körös Klub mostani kutatóházát a szakosztályok tevőleges hozzájárulásával sikerült megvenni, konkrétán a szakosztályok "adták össze".
A Kutatóház rendbetételén konkrétan segítettek a Barnevál természetjárói (Pálos Lehel és Antovszki Mihály vezetésével).
|